Czym zajmuje się agencja interaktywna?

0
Czym zajmuje się agencja interaktywna?

Agencje interaktywne zajmują coraz ważniejszą pozycję na polskim rynku i jest ich już bardzo dużo. Jednak niewiele osób w rzeczywistości wie czym taka agencja ineraktywna się zajmuje. Co warto więc na ten temat wiedzieć?

Kreatywne strony internetowe i aplikacje mobilne

Agencja internetowa zajmuje się najczęściej przede wszystkim tworzeniem stron www oraz sklepów internetowych. Projektowanie stron i witryn jest podstawą działalności agencji. Do tego dochodzą różnego rodzaju usługi dodatkowe. Niektóre agencje oferują także pozycjonowanie czy prowadzą kampanie reklam sponsorowanych. Warto jednak wiedzieć, że dzisiejsze strony www to już nie tylko proste szablony, ale dedykowane systemy, które są tworzone w oparciu o najnowsze technologie. Dlatego dobra agencja interaktywna musi zatrudniać przede wszystkim specjalistów z działu IT. Tylko wówczas są w stanie dostarczać wysokiej jakości strony dla firm.

Agencja SEO – jak wygląda?

Obecne na rynku agencje interaktywne nie są raczej małymi, kilkuosobowymi firmami. Takie nie byłyby w stanie zapewnić klientom kompleksowej usługi i zaspokoić ich potrzeb. Nie wytrzymałyby też raczej rywalizacji z ogromną konkurencją. Ponieważ agencje specjalizują się przede wszystkim w tworzeniu stron internetowych, dlatego muszą posiadać w swoim składzie co najmniej jednego doświadczonego grafika. Przy czym dzisiaj nie wystarczy już w tym względzie znajomość Photoshopa. Klienci mają znacznie wyższe wymagania i oczekiwania niż jeszcze kilka lat temu. Jest też spore zapotrzebowanie na systemy zarządzania bazą klientów. W agencji internetowej muszą także znaleźć się eksperci od programowania.

Agencja interaktywna – czym się zajmuje?

Tworzenie stron internetowych to wciąż podstawa działalności agencji internetowych. Jednak z uwagi na coraz większe oczekiwania ze strony klientów oraz rynku, coraz częściej zajmują się także i innymi usługami. Oferują m.in. pozycjonowanie storn www, usługi SEO, organizowanie kampanii reklamowych czy zajmują się aplikacjami mobilnymi.